Do portfolio realme dołączają 12 Pro+ 5G i 12 Pro 5G – smartfony na nowo wyznaczające granice mobilnej fotografii

Warszawa, 12 marca 2024 r. –  Dziś, w warszawskim Art Box, marka realme oficjalnie zaprezentowała swoje najnowsze smartfony, a także ujawniła specjalną ofertę cenową dla obu produktów. realme 12 Pro+ 5G oraz realme 12 Pro 5G na nowo wyznaczają granice mobilnej fotografii w swoim segmencie oraz innowacji w dziedzinie designu. 

Zostań mistrzem portretu

realme 12 Pro+ 5G wyposażony został w aparat Sony lMX890 OlS o rozdzielczości 50 MP, któremu towarzyszy innowacyjny obiektyw peryskopowy z 3-krotnym zoomem optycznym, 6-krotnym zoomem hybrydowym oraz 120-krotnym zoomem cyfrowym. Serce tej innowacji stanowi czujnik OV64B Omnivision 1/2″, sparowany ze wspaniałą rozdzielczością 64 MP, zapewniając ostre, szczegółowe obrazy z kontrolą szumu nawet w słabym świetle lub ujęciach przybliżonych.

realme 12 Pro+ 5G wprowadza przełomowy system fotografii wieloogniskowej, dzięki której pojedyncze ustawienie aparatu oferujące pięć poziomów zoomu bezstratnego: 0,6X, 1X, 2X, 3X i 6X. To pierwsza taka implementacja wszechstronnego systemu w urządzeniu realme. Technologia zbliżenia w matrycy zapewnia, że jakość obrazu pozostaje nieskazitelna, dostarczając klarowności daleko przewyższającej standardowy zoom cyfrowy. Ta elastyczność umożliwia użytkownikom wybór idealnej ogniskowej dla każdej sceny, zapewniając precyzyjne i żywe zdjęcia na różnych odległościach. W uzupełnieniu, nowa seria telefonów realme oferuje również pionierski 120-krotny SuperZoom, ustanawiając nowy standard wszechstronności fotografii mobilnej w segmencie.

Zaawansowany aparat OlS Sony IMX882 o rozdzielczości 50 MP w realme 12 Pro 5G przynosi kinową jakość fotografii. Wyjątkowy obiektyw telefoto o rozdzielczości 32 MP zapewnia klarowność nawet przy trudnych warunkach oświetleniowych.

Smartfon realme 12 Pro 5G zapewnia bezstratną jakość zdjęć podczas fotografowania z zoomem w przedziale od 0,6-krotnego do 4-krotnego. Gwarancją jeszcze lepszych efektów jest możliwość skorzystania z maksymalnego 20-krotnego zoomu.

Filmowe portrety

Nowa seria realme 12 Pro 5G rewolucjonizuje fotografię smartfonów dzięki Kinowemu Algorytmowi Bokeh. Ta funkcja ożywia zdjęcia pełnoformatowe, rozmywając tło, sprawiając, że fotografowana postać staje się bardziej dynamiczna i dominująca na zdjęciu. Portrety są adaptowane przez algorytm, prezentując naturalne, wyrafinowane rozmycie z głębią ostrości i emocją na każdym obrazie. Technologia ta zapewnia naturalne przejście rozmycia i teksturę punktów świetlnych, oraz oferuje podgląd regulacji przysłony w czasie rzeczywistym, pozwalając użytkownikom na kreatywne operowanie głębią ostrości.

Tryb filmowego portretu w realme 12 Pro+ 5G ma skróconą ogniskową równą 80 mm. Pomaga to wyeksponować obiekt bądź postać na pierwszym planie, podkreślając strukturę twarzy i pozwalając na uzyskanie prawdziwego portretu zamiast luźnego zbliżenia.

realme zaprosiło do współpracy Claudio Mirandę – zdobywcę Oscara za najlepsze zdjęcia – który dołączył do zespołu pracującego nad jakością zdjęć w nowych smartfonach z serii numerycznej.  Miranda najbardziej znany jest z pracy przy filmie „Życie Pi” (2012) oraz filmie Davida Finchera „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (2008). Kooperacja zaowocowała m.in. wprowadzeniem trzech unikalnych kinowych filtrów inspirowanych ikonicznymi filmami.

Arcydzieło wzornictwa

Najnowsze smartfony realme wyróżniają się nie tylko fotografią, ale także designem, który czerpie ze świata luksusowych zegarków. Inspirowane rzemiosłem renomowanego francuskiego zegarmistrza Olliviera Savéo, który ma bogate doświadczenie w projektowaniu dla szwajcarskich marek zegarków najwyższej klasy (m.in.: Rolex, Roger Dubuis, Piaget, Breitling czy Quinting) telefony z serii realme 12 Pro 5G charakteryzują się projektem emanującym wyrafinowaniem i elegancją. Od złotej ramki z ryflowaniem po polerowaną tarczę z efektem promieniowania słonecznego, każdy szczegół odzwierciedla najwyższe standardy luksusu i precyzji.

Oba modele realme posiadają zakrzywiony wyświetlacz (6,7’’) o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Dzięki technologii OLED i optymalizacji Pro-XDR oferuję niezrównaną klarowność, kontrast i wierność kolorów. Co więcej, odporność na kurz i zachlapania w nowych smartfonach realme potwierdzona jest normą szczelności IP65.

Wydajność na mistrzowskim poziomie

realme 12 Pro+ 5G jest wyposażony w procesor Snapdragon 7s Gen 2, który zapewnia mu błyskawiczną płynność działania i wysoką wydajność. Oferuje do 24 GB dynamicznej pamięci RAM oraz do 512 GB pamięci wewnętrznej.

Model realme 12 Pro 5G posiada chipset Snapdragon 6 Gen 1, z podobną 8-rdzeniową architekturą, oraz oferuje do 24 GB dynamicznej pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. 

Wydajność obu produktów realme wspierana jest przez baterię 5000 mAh oraz szybkie ładowanie SUPERVOOC 67 W.

Cena i dostępność

Smartfony z serii realme 12 Pro 5G są od dziś do 24 marca dostępne w wyjątkowej ofercie cenowej:

– realme 12 Pro (12/256) w specjalnej cenie 1799 zł można nabyć w sieci sklepów Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom, Komputronik, Neonet, Max Elektro, a także na Allegro oraz realmeshop.pl.

– realme 12 Pro+ (8/256) w specjalnej cenie 1999 zł można nabyć w sieci sklepów Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom, Komputronik, Neonet, Max Elektro, a także na Allegro oraz realmeshop.pl.

– realme 12 Pro+ (12/512) w specjalnej cenie można nabyć w sieci sklepów Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom, Komputronik, Neonet, Max Elektro, a także na Allegro oraz realmeshop.pl.

Więcej z branży

Zarobki jak w każdej pracy są zależne od miasta w jakim mieszkamy, doświadczenia i umiejętności. Osoba początkująca zaczyna od niskich stawek 2000 - 2500zł miesiecznie. Grafik bardziej zawansowany 3000zł do 4000zł. Grafik specjalizujący się w grafice 3D, dobry ilustrator, dobry projektant interfejsów w dużym mieście może liczyć na zarobki 6000zł i w górę. 

Grafik komputerowy zapewnia kompleksową obsługę w swojej dziedzinie. Nie można jednak wymagać od grafika tego, by dokonywał czynności wykraczających poza zakres jego obowiązków. Dobrym przykładem są graficy zajmujący się projektowaniem stron internetowych. Są oni odpowiedzialni za stworzenie interfacu oraz grafiki witryny i jej podstron. Po ich stronie leży zmienienie projektu graficznego serwisu www w funkcjonującą całość. Jak już wspomniano, nie można jednak wymagać od grafika, by zakupił domenę, zapewnił hosting czy napisał teksty na stronę (chyba, że w umowie wyraźnie zastrzeżono, że takich czynności się podejmie).

Mimo, że istnieje wiele kategorii grafików, to wszyscy oni posiadają cechy wspólne. W szczególności cechą wspólną wszystkich grafików jest to, że czas, którypoświęcają na stworzenie danego projektu, to nie tylko godziny spędzone przed programami graficznymi. To także czas wykorzystywany na badania rynku czy opracowywanie koncepcji. Najbardziej typowym przykładem może być opracowanie wizytówki albo logo. Czas poświęcony na wykonanie ostatecznej wersji jest nieporównywalnie krótszy od tego potrzebnego na określenie, jakie logo będzie najbardziej odpowiednie dla danej branży oraz jaki układ elementów będzie prezentował się najlepiej.

Kolejnym elementem wspólnym charakterystycznym dla przedstawicieli tego zawodu jest brak związania grafikaz konkretnym miejscem pracy. Ze względu na fakt, że głównym narzędziem pracy grafika jest komputer, jego mobilność jest ograniczona jedynie dostępem do elektryczności oraz Internetu. Poszukując grafika nie powinniśmy ograniczać się więc do terenu zamieszkiwanej przez nas miejscowości. Powinniśmy natomiast poszukiwać osoby, której specjalizacja najbardziej odpowiada zleceniu, które zamierzamy jej powierzyć.

Wspólną cechą wszystkich grafików jest także to, że współpraca z nimi nie wymaga spotkania w cztery oczy. Wszystkie wytyczne jesteśmy w stanie powierzyć za pośrednictwem poczty elektronicznej, ewentualnie podczas rozmowy telefonicznej.

Niezależnie od specjalizacji, każdy grafik zmuszony jest do stałego rozwijania swoich umiejętności. Profesja grafika podlega nieustannym przemianom. Z roku na rok produkowane są komputery, które przewyższają swoją mocą obliczeniową dotychczasowe modele. To samo dotyczy oprogramowania. Softwere obecnie dostępny na rynku daje znacznie większe możliwości niż jego wcześniejsze wersje. Wywołuje to konieczność stałego zakupu nowego sprzętu i oprogramowania, ale również ciągłej nauki. Nie jest możliwe nadążanie za pojawiającymi się zmianami bez ciągłego dokształcania się.

Zarobki w branży graficznej

Zgodnie z najnowszymi danymi (stan na styczeń 2022r.) przeciętne wynagrodzenie grafików wynosi około 4 840 PLN brutto. Według redakcji GRAFMAG projektanci zatrudnieni w dużych firmach mają szansę na wynagrodzenie powyżej 8500 zł netto. Miesięczne zarobki są również uzależnione od formy zatrudnienia. Najpopularniejszą formą jest zatrudnienie na zasadzie kontraktu B2B (Business to Business).

Predyspozycje do zawodu w branży graficznej

Niemal każda firma potrzebuje materiałów graficznych, szczególnie gdy jest obecna w sieci i intensywnie działa w ramach marketingu internetowego. Projektant grafiki zajmuje się przygotowaniem materiałów reklamowych, znaków firmowych, okładek książek, a także projektowaniem publikacji oraz stron internetowych. Technik grafiki i poligrafii przygotowuje również materiały do drukowania cyfrowego, także w technologii 3D. Jeśli cechuję Cię umiejętność twórczego myślenia, jesteś osobą komunikatywną i kreatywną doskonale odnajdziesz się w tej branży. Jest to zawód, który wymaga bieżącej znajomości trendów i śledzenia nowości technicznych. Wymaga zdobywania ciągłych umiejętności zawodowych.

Technik grafiki i poligrafii

Podczas nauki na kierunku Technik grafiki i poligrafii możesz zdobyć dwie państwowe kwalifikacje. Pierwsza kwalifikacja przygotuje Cię do wykonywania prac graficznych i publikacji cyfrowej, druga umożliwi drukowanie cyfrowe i obróbkę druków. Po ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego otrzymasz zaświadczenie o posiadaniu danej kwalifikacji. Zakończenie nauki i zdanie egzaminu państwowego jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu technika. Czas trwania całego kursu to 2,5 roku. Szeroki zakres nauki obejmuje takie przedmioty jak: język obcy zawodowy, bhp, organizacja pracy zespołu, projektowanie graficzne i projektowanie publikacji, poligrafia. Dodatkowo zdobędziesz kompetencje z zakresu poligrafii: podstawy dziedziny, rysunek techniczny, maszyny i urządzenia cyfrowe, modelowanie i drukowanie 3D.

W największym skrócie grafik komputerowy to osoba, która zawodowo zajmuje się opracowywaniem elementów wizualnych przy pomocy techniki komputerowej. Przedstawiciele tej dziedziny są więc połączeniem artysty  (ostateczny efekt ich pracy jest wynikiem inwencji twórczej) i informatyka (grafik komputerowy nie maluję pędzlem – jego narzędziem są skomplikowane programy i algorytmy). Mimo, że ostateczny efekt zawsze wynika  z procesu twórczego, kontrahent grafika ma kluczowy wpływ na tworzone dzieło. To właśnie jego wytycznymi kieruje się grafik podczas swojej pracy.

Podobnie jak w przypadku innych zawodów, tak i wśród grafików komputerowych wyróżniamy wiele specjalizacji. Każda z niech jest odpowiedzią na inną potrzebę rynku. Każda z nich wymaga nieco innych umiejętności. W ramach każdej z nich używa się nieco odmiennego oprogramowania i sprzętu. Mimo, iż z każdym rokiem pojawiają się nowe specjalizacje, istnieją kategorie ogólne, do których można przyporządkować większość przedstawicieli tego zawodu.

Fotografia studyjna

Fotografia studyjna to rodzaj fotografii, która jest wykonywana w kontrolowanych warunkach studia fotograficznego, zazwyczaj za pomocą specjalistycznego sprzętu oświetleniowego i tła. Fotografia studyjna charakteryzuje się starannym podejściem do oświetlenia, kompozycji, detali i kontroli nad całą sceną.

Oto kilka kluczowych elementów związanych z fotografią studyjną:

  1. Oświetlenie: Jednym z głównych elementów w fotografii studyjnej jest kontrolowane oświetlenie. Fotografowie studyjni często korzystają z różnych źródeł światła, takich jak lampy błyskowe, światła ciągłe, softboxy czy lampy studyjne, aby uzyskać pożądane efekty i uniknąć niechcianych cieni.
  2. Tło: W studio fotograficznym często używa się jednolitego tła, które pozwala skupić uwagę na fotografowanym obiekcie. Tła mogą być różnokolorowe lub jednolite, a ich wybór zależy od zamierzonego efektu i stylu fotografii.
  3. Kontrola nad kompozycją: Fotografowie studyjni mają pełną kontrolę nad kompozycją zdjęcia. Mogą skupić się na szczegółach, eksperymentować z kątami, ustawiać oświetlenie w taki sposób, aby podkreślało cechy obiektu oraz stosować różnorodne techniki kompozycyjne.
  4. Sprzęt fotograficzny: Do fotografii studyjnej używa się zazwyczaj aparatów cyfrowych o wysokiej rozdzielczości, które pozwalają na uzyskanie szczegółowych i wyraźnych obrazów. W przypadku portretów mogą być używane specjalistyczne obiektywy, takie jak portretowe, aby uzyskać korzystne efekty.
  5. Retuszowanie i edycja: Po zrobieniu zdjęć, fotografowie studyjni często korzystają z programów do edycji fotografii, takich jak Adobe Photoshop, do retuszowania, poprawiania kolorów, usuwania niedoskonałości i dostosowywania ogólnej jakości obrazu.
  6. Zastosowania: Fotografia studyjna może być używana w różnych celach, takich jak portrety, sesje rodzinne, sesje ślubne, fotografie reklamowe produktów, zdjęcia mody czy fotografie artystyczne. Jest to także popularny sposób na uzyskanie profesjonalnych zdjęć do dokumentów lub portfolio.

Fotografia studyjna daje fotografowi pełną kontrolę nad procesem tworzenia obrazu, co pozwala na uzyskanie pożądanych efektów w kontrolowanych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *