Dżem i Latające Talerze na powitaniu lata w Kuter Porcie

Jak gorąco powitać lato i rozpocząć sezon wakacyjny? 29 czerwca na plażowej scenie w Kuter Port Nieznanowice (około 40 km od Krakowa) wybrzmią rockowe dźwięki w najlepszym wydaniu – wystąpi krakowska grupa coverowa Latające Talerze oraz Zespół Dżem. Muzyczne Powitanie Lata zostało zaplanowane jako całodzienna impreza plenerowa na rozpoczęcie lata z możliwością plażowania od rana, muzyczną ucztą w godzinach wieczornych oraz after party, podczas którego zabawa potrwa do późnych godzin nocnych.

Ostatnia czerwcowa sobota to dzień, kiedy od godz. 10:00 do wieczora można oddać się błogiemu wypoczynkowi w piknikowym klimacie na rozległej Plaży, wysypanej białym piaskiem, nad wodą, w promieniach słońca. Wieczorową porą odbędzie się część koncertowa. A ci, którym zabawy będzie mało, mogą jeszcze pozostać na imprezie muzyczno-tanecznej. Będzie to doskonała okazja, by się zrelaksować, odpocząć i spędzić czas na otwartej przestrzeni, z dala od miejskiego zgiełku w towarzystwie przyjaciół, znajomych, rodziny, słuchając na żywo muzyki w najlepszym wydaniu.

Muzyczne Powitanie Lata rozpocznie koncert zespołu Latające Talerze, który istnieje na muzycznej scenie od 2000 r. W repertuarze zespołu znajdziemy zarówno taneczne rytmy, rockowe klasyki, jak i znane polskie szlagiery.

W promieniach zachodzącego słońca ze sceny wybrzmią hity zespołu Dżem, który serwuje swojej publiczności rockowo-bluesowe utwory, z których wiele z nich jest „nieśmiertelnych” i znanych wszystkim pokoleniom.

Po części koncertowej roztańczeni i rozśpiewani uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w after party.

Bilety na Muzyczne Powitanie Lata są dostępne w sprzedaży online. Można wybrać spośród różnych opcji: bilet plażowo-koncertowy (wstęp całodzienny na Plażę od godz. 10:00, koncerty i after party), bilet koncertowy (wstęp popołudniowy na Plażę od godz. 16:00, koncerty i after party), bilet koncertowy w pakiecie z pobytem na Kempingu (obejmuje pobyt na Kempingu na min. dwie doby, bilety koncertowe z rabatem 50% dla każdej osoby, after party). Bilety plażowo-koncertowe oraz koncertowe występują w wersji dla osób dorosłych (bilet normalny), jak również dla osób do lat 13, powyżej 60 r.ż. oraz osób niepełnosprawnych (bilet ulgowy). Bilety można zakupić online lub na miejscu w Kuter Porcie (Restauracja, Łowisko).

Muzyczna impreza na Plaży Kuter Port to także propozycja dla firm, instytucji oraz innych grup zorganizowanych z możliwością spędzenia komfortowo czasu w namiotowej strefie VIP, gdzie dostępne są do rezerwacji stoliki dla większych i mniejszych grup wraz z cateringiem.

Jeśli chcesz muzycznie, koncertowo i tanecznie rozpocząć wakacyjny sezon, wybierz się do Kuter Portu w ostatnią czerwcową sobotę.

Wszystkie szczegóły na temat wydarzenia oraz możliwość zakupu biletów online na stronie https://kuterport.pl/muzyczne-powitanie-lata-2024/

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Więcej z branży

Podział na grafików i graficzki jest bardzo wyrównany: panowie prowadzą niecałymi dziesięcioma punktami procentowymi. Zawód grafika wykonuje 46,8% kobiet i 54,2% mężczyzn.

Inaczej niż w przypadku copywriterów, projektowaniem graficznym zajmuje się nieco starsza grupa wiekowa – prawdopodobnie ma to związek z tym, że aby zacząć realizować pierwsze komercyjne zlecenia, potrzebna jest wiedza i doświadczenie.

Wśród freelancerów grafików dominują przedstawiciele grupy wiekowej 25-34 lata. Jest ich aż 47,9%. Mniej liczne, choć wciąż zauważalne reprezentacje mają projektanci graficzni w wieku od 18 do 24 lat (24,5%) oraz w grupie pomiędzy 35 a 44 rokiem życia (19,3%).

Pozwala to zauważyć, że projektowanie graficzne popularne jest głównie wśród młodych ludzi, co jednak nie znaczy, że grupy wiekowe powyżej 44 roku życia są w badaniu zupełnie nieobecne. Projektanci w wieku 45-54 stanowią jednak tylko 6,3% badanej próby, a ci powyżej 55 roku życia to zaledwie 1,6%.

Co ciekawe, jeszcze mniejszą reprezentację mają najmłodsi graficy, którzy nie ukończyli jeszcze 18 roku życia: jest ich tylko 0,5%.

Informatyk grafik - Czyli grafik komputerowy który poza projektowaniem potrafi zadbać o swój sprzęt komputerowy jak i sprzęt w firmie. Często taka osoba pracuje w mnijszych firmach gdzie sporadycznie potrzebna jest osoba techniczna do małych napraw. Krótko mówiąc informatyk grafik to taka złota rączka w świecie IT i grafiki

Projektant stron internetowych – Grafik ten znany jest również pod pojęciem Web Designer. Jak sama nazwa wskazuje, specjalista taki zajmuje się opracowaniem szaty graficznej stron internetowych. Zakres czynności tej kategorii grafików wykracza jednak zwykle poza samo opracowanie szablonu. Zlecając pracę Web Designerowi możemy liczyć na to, że opracowaną przez siebie szatę graficzną zmieni w pełni funkcjonalny interface witryny, który po przypisaniu do odpowiedniej domeny stanie się stroną internetową. Mimo, że Web Designerzy zapewniają usługi o bardzo szerokim spektrum, należy mieć na uwadze, że część zadań związanych z postawieniem serwisu powinno się zlecić osobom trzecim. W szczególności do czynności, o których tutaj mowa, należy zaliczyć zakup domeny, zapewnienie hostingu, czy też stworzenie tekstów, które mają pojawić się w serwisie.

Projektant interfaceów – Grafik ten, podobnie jak projektant stron internetowych, zajmuje się opracowaniem szat graficznych, które następnie zostają przeprogramowane w funkcjonalna całość. Różnica polega na tym, ze projektant interfaców specjalizuje się w wykonywaniu grafik, które zostaną wykorzystane nie w stronach internetowych, lecz w programach i aplikacjach. Chodzi tu tak o menu główne w grze komputerowej, jak i wykonanie przycisków do aplikacji na smartphona.

Czym zajmuje się grafik komputerowy?

Grafik komputerowy musi łączyć w swojej pracy aspekty artystyczne oraz informatyczne. Trudno jednoznacznie scharakteryzować tę profesję, ponieważ zakres obowiązków jest ustalany indywidualnie, w zależności od konkretnych potrzeb. Najogólniej jednak rzecz ujmując, graficy komputerowi zajmują się kampaniami marketingowymi i reklamowymi pod kątem przygotowywania grafik, ilustracji, makiet 3D, projektowaniem ulotek, billboardów, składem papierowych magazynów itp.

Grafik komputerowy - gdzie znajdzie pracę i za ile?

Grafik komputerowy znajdzie zatrudnienie w wielu branżach, w tym przede wszystkim mediach, wydawnictwach, agencjach kreatywnych, reklamowych czy public relations. W dobie ogromnej popularności social mediów graficy komputerowi nie mogą narzekać na brak pracy. Znajdą ją bowiem zarówno w dużych przedsiębiorstwach, gdzie istnieją działy graficzne, jak i w niewielkich firmach.

Fotografia studyjna

Fotografia studyjna to rodzaj fotografii, która jest wykonywana w kontrolowanych warunkach studia fotograficznego, zazwyczaj za pomocą specjalistycznego sprzętu oświetleniowego i tła. Fotografia studyjna charakteryzuje się starannym podejściem do oświetlenia, kompozycji, detali i kontroli nad całą sceną.

Oto kilka kluczowych elementów związanych z fotografią studyjną:

  1. Oświetlenie: Jednym z głównych elementów w fotografii studyjnej jest kontrolowane oświetlenie. Fotografowie studyjni często korzystają z różnych źródeł światła, takich jak lampy błyskowe, światła ciągłe, softboxy czy lampy studyjne, aby uzyskać pożądane efekty i uniknąć niechcianych cieni.
  2. Tło: W studio fotograficznym często używa się jednolitego tła, które pozwala skupić uwagę na fotografowanym obiekcie. Tła mogą być różnokolorowe lub jednolite, a ich wybór zależy od zamierzonego efektu i stylu fotografii.
  3. Kontrola nad kompozycją: Fotografowie studyjni mają pełną kontrolę nad kompozycją zdjęcia. Mogą skupić się na szczegółach, eksperymentować z kątami, ustawiać oświetlenie w taki sposób, aby podkreślało cechy obiektu oraz stosować różnorodne techniki kompozycyjne.
  4. Sprzęt fotograficzny: Do fotografii studyjnej używa się zazwyczaj aparatów cyfrowych o wysokiej rozdzielczości, które pozwalają na uzyskanie szczegółowych i wyraźnych obrazów. W przypadku portretów mogą być używane specjalistyczne obiektywy, takie jak portretowe, aby uzyskać korzystne efekty.
  5. Retuszowanie i edycja: Po zrobieniu zdjęć, fotografowie studyjni często korzystają z programów do edycji fotografii, takich jak Adobe Photoshop, do retuszowania, poprawiania kolorów, usuwania niedoskonałości i dostosowywania ogólnej jakości obrazu.
  6. Zastosowania: Fotografia studyjna może być używana w różnych celach, takich jak portrety, sesje rodzinne, sesje ślubne, fotografie reklamowe produktów, zdjęcia mody czy fotografie artystyczne. Jest to także popularny sposób na uzyskanie profesjonalnych zdjęć do dokumentów lub portfolio.

Fotografia studyjna daje fotografowi pełną kontrolę nad procesem tworzenia obrazu, co pozwala na uzyskanie pożądanych efektów w kontrolowanych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *